Ciekawostki o Hawajach

08-07-2020

W Amerykańskich filmach gdy bohaterowie wybierają się na rajską wyspę są to w 90 % przypadkach Hawaje. Dlaczego są tak popularne przecież zaraz obok są Karaiby, Meksyk. Ale to właśnie te wyspy tak przyciągają ludzi, którzy poszukują raju na ziemi.

Hawaje to stan w USA, więc chcąc nie chcąc należy posiadać wizę przynajmniej turystyczną oraz paszport ważny na co najmniej 6 miesięcy- żartujemy przecież Polska nie musi już starać się o wizy do USA ;)

Podróżując z Polski należy pamiętać iż by dostać się na Hawaje czeka nas przesiadka na kontynencie. Dlatego warto pomyśleć by zrobić sobie jeden dzień przestoju i zostać na noc w LA lub San Francisco.

Między Polską a stanem Hawaje jest 12 godzin różnicy więc bez jet lag się nie obędzie. Należy to brać pod uwagę w szczególności podróżując z dziećmi.

Natomiast jeśli liczysz iż natrafisz na jedzeniowy raj to pomyliłeś adres- Hawaje są okrutnie drogie oraz bogate w śmieciowe żarcie.

Proszę pamiętać również o napiwkach bo gdy w USA rachunek ma wynosić 50 $ to trzeba się liczyć z tym iż do zapłaty będzie około 70$. Skąd taka różnica ano drodzy Państwa w stanach dolicza się dopiero „ przy kasie” podatek oraz dla każdego napiwek. Napiwek w stanach to złota zasada i im większy tym lepiej!