Najlepsze kluby na Ibizie (Spain)

 

ibiza calling vacation holiday party IBIZA SUNRISE - Koszulka męska
In love with IBIZA - koszulka damska z nadrukiemDyskoteki i kluby Ibizy
- gdzie najlepiej zabawić się na Ibizie. Kiedy myślicie o pięknej wyspie Ibiza, to co jako pierwsze przychodzi Wam na myśl? Zapewne będzie to szalona zabawa do białego rana. Słusznie, gdyż Ibiza nie zasypia nigdy, a zabawa trwa w niezliczonej ilości klubów i dyskotek, prawie w nieskończoność. To właśnie na Ibizę przybywają z całej Europy, rzesze turystów spragnionych tańca, muzyki i rozrywki w czasie cały swoich wakacji. Jest tu wiele klubów i dyskotek, zróżnicowanych pod względem wielkości, rodzaju muzyki i formy zabawy. Mieści się tu wiele dyskotek o światowej sławie, poniżej przedstawiamy kilka z nich.

SPACE

Jest to chyba najpopularniejszy klub na Ibizie. Znajduje się przy plaży d’en Bossa i jest otwarty i pełny zabawy przez cały rok. Lokal powstał w 1989 roku po przekształceniu sali koncertowej w Playa d’en Bossa w największą imprezowanie pod nazwą Space. W zamyśle miało to być miejsce, gdzie zabawa będzie się odbywała nie tylko przy dźwiękach muzyki elektronicznej, ale również w rytm flamenco. W początkach istnienia klubu zaskakujące były poranne godziny otwarcia, kiedy inne kluby zamykały swoje podwoje.

Wówczas sławę zyskał taras klubu gdzie bawiono się na świeżym powietrzu. W 1999 roku wprowadzono nowe godziny otwarcia i klub zasłynął 22 – godzinnymi imprezami, które rozpoczynały się o 8 rano w niedzielę, a kończyły o 6 rano w poniedziałek. Trzeba mieć kondycję, prawda? Obecnie króluje tu muzyka funky. Klub jest podzielony na 5 stref: Terreza, Sunset Terreza, Discoteca, El Salon i Premier Etage. W każdej ze stref zabawa toczy się własnym rytmem. Koszt wstępu do klubu waha się pomiędzy 20 a 30 Euro w tygodniu i 30 – 50 Euro w weekendy. Klub zdobywa wiele nagród, w tym w 2005 roku został uznany za Najlepszy Klub Światowy w ramach House Music Awards.

ES PARADIS

Jest to najpiękniejsza dyskoteka na wyspie. Klub założono w 1975 roku, w samym centrum San Antonio i wówczas zabawy odbywały się na świeżym powietrzu w ogrodach klubu. Jednak w 1990 roku zmieniono prawo i nakazano ograniczenie hałasu w trakcie całonocnych zabaw. Wybudowano wówczas budynek na kształt piramidy z dachem ważącym 120 ton! Wewnątrz budynku są zbudowane na styl romański kolumny, oraz naturalnej wielkości palmy. Najsłynniejszą imprezą organizowana w Es Paradis jest Water Party – Fiesta del Aqua, podczas której woda leje się strumieniami, spod sufitu, na wszystkich bawiących. Dominuje tu muzyka house, trance i techno. Koszt wejścia do klubu waha się od 25 do 40 Euro w zależności od dnia i rodzaju odbywającej się imprezy.

EDEN

Jest to klub zlokalizowany również w sercu San Antonio, tuż obok wspomnianego Es Paradis. W 2008 roku klub przeszedł generalny remont i dzięki temu jest najnowocześniejszy na wyspie. Można się tutaj bawić przy różnych rodzajach muzyki, między innymi funky, house, trance, techno, urban i muzyki garażowej. Wstęp w zależności od dnia to wydatek rzędu 20 – 50 Euro.

AMNESIA

Dyskoteka mieści się w San Antonio, w XVIII wiecznym budynku, przekształconym na dyskotekę przez filozofa Antonio Eschohatado, który nazywając lokal Amnesia chciał aby było to miejsce gdzie zapomina się o problemach i troskach dnia codziennego. W latach 80 – tych ubiegłego wieku dyskoteka była znana z imprez organizowanych na świeżym powietrzu w rytmie mieszanki muzyki house, disco i pop. Obecnie najbardziej znaną imprezą organizowaną przez klub jest tak zwana impreza z pianką – es puma foam party. Klub składa się z dwóch sal. Pierwsza przypomina mroczną jaskinie, druga zaś to wielka otwarta przestrzeń wypełniająca się blaskiem wschodzącego słońca. Wejście do klubu to koszt 25 – 40 Euro, a podczas imprez tematycznych organizowanych co miesiąc to wydatek 40 - 50 Euro.

 

PRIVILEGE

Jest to największy klub na Ibizie, znajduje się w San Rafael. Jest tak ogromny, że niektóre słynne kluby z Ibizy w całości zmieściły by się na jego parkiecie. Jest to również odnotowane w Księdze rekordów Guinnessa, ponieważ jednocześnie na parkiecie może bawić się ponad 10 tysięcy imprezowiczów, co powoduje, że Privilege jest uznawany za największy klub nie tylko na Ibizie, ale również na całym świecie. Klub jest tak ogromny, że przy wejściu znajduje się dokładny plan lokalu, który warto dobrze zapamiętać aby móc się odnaleźć w trakcie zabawy.

W klubie znajduje się również basen, z którego mogą korzystać wszyscy bywalcy dyskoteki, oraz wielki rozsuwany dach, który pozwala na obserwowanie rozgwieżdżonego nieba. Z ciekawostek można dodać, że to właśnie tutaj zaśpiewał Freddie Mercury ze słynną katalońską śpiewaczką operową Monserrat Caballe w ramach festiwalu Ibiza ’92, odbywającego się z okazji Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

PACHA

Jest to klub otwarty w 1973 roku w mieście Ibiza. Należy do największych klubów na wyspie i jest otwarty przez cały rok. Nie jest to tanie miejsce, a wręcz przeciwnie ma opinię jako „plac zabaw dla dzieciaków bogatych i sławnych”. Wstęp to wydatek rzędu 40 – 60 Euro, a w trakcie imprez tematycznych nawet i dwa razy więcej. Klub zlokalizowany jest w oddaleniu od centrum miasta, a obok niego znajduje się hotel, oraz popularna restauracja.

BOOM

Jest to najnowszy otwarty w maju 2013 roku klub na Ibizie, mieszczący się w mieście Ibiza. Klub jest prowadzony przez weteranów tego zawodu – byłych dyrektorów programowych klubu Pacha. Klub został zaprojektowany aby spełniać najwyższe standardy zarówno wystroju jak i form rozrywki, jest tu również specjalnie zaprojektowany niestandardowy system dźwiękowy dla lepszego odbioru muzyki. Jednocześnie może się tu bawić około 1000 osób. Klub jest młody, ale dzięki takim zarządcom, wróży się mu świetlana przyszłość na rozrywkowej mapie Ibizy.

BORA – BORA

Bora – Bora jest to klub i dyskoteka zlokalizowane na plaży. To tu można tańczyć na piasku, na stołach w rytm gorących taktów, jednocześnie sącząc kolorowe drinki i korzystając z blasku słońca. I co również istotne, wstęp do tego Beach baru nic nie kosztuje.

GALA NIGHT

Klub mieści się w lokalu, który niegdyś zajmowała restauracja. Bawili się tu głównie, na dziennych imprezach brytyjscy turyści przed trzydziestką. Obecnie klub organizuje dosyć spokojne imprezy, które kończą się w okolicach północy. Zabawa trwa przy dźwiękach muzyki house i techno, a do dyspozycji imprezowiczów jest również „sala” na świeżym powietrzu i basen.

DC – 10

Jest to klub zlokalizowany na końcu pasa startowego, przy lotnisku. Początkowo w klubie grano jedynie muzykę flamenco i przychodzili do niego tylko okoliczni mieszkańcy. Jednak wszystko zmieniło się w 1999 roku, kiedy to dwóch Włochów – Andrea i Antonio Pelino wpadło na pomysł aby w DC – 10 zorganizować afterparty dla imprezowiczów, dla których 22 godzinna impreza w Space była jednak za krótka.

Ściągnęli oni do klubu świetnych artystów i klub zyskał rozgłos i renomę. Jest to klub relatywnie tani, ponieważ najdroższe bilety wstępu na poniedziałkowe afterparty to wydatek maksymalnie 30 Euro, a w inne dni koszt wejścia nie przekracza 20 Euro. Również drinki są jednymi z tańszych spośród klubów na Ibizie.

BOAT PARTIES

Boat Parties są to imprezy organizowane od 9 lat na statku. Rejsy wypływają z San Antonio i Playa d’en Bossa, w sezonie letnim. Każdy statek może pomieścić 300 bawiących się osób. A bilet wstępu imprezy piątkowej daje również prawo wejścia do klubu Ushuaia.

USHUAIA

Jest to hotel i klub w jednym, położony tuz przy samej plaży, świadczący usługi na najwyższym światowym poziomie. Klub podzielony jest na trzy strefy. Najważniejsze wydarzenia i imprezy odbywają się wokół basenu. Kolejna to Ushuaia Club, gdzie imprezy rozpoczynają się wczesnym popołudniem, a towarzyszą im multimedialne pokazy światło – dźwięk.

Club to serce imprezy gdzie cała ogromna przestrzeń staje się parkietem, a trzypiętrowe tarasowe budynki wokół basenu pozwalają na zabawę „bez wychodzenia z pokoju”. Jest to dosyć oryginalne połączenie, zabawy i odpoczynku. Można wygrzewać się na tarasie na wygodnej leżance będąc jednocześnie w samym sercu gorącej imprezy. Część Ushuaia Tower to trzecia część kompleksu, w której można się zrelaksować w spa i odetchnąć po wyczerpującym dniu.

SANKEYS

Jest to klub działający od 2011 roku przy Playa d’en Bossa. Są tu trzy sale, które mogą pomieścić jednocześnie 1500 bawiących się osób, oraz taras. Sala Basament to główna sala klubu gdzie odbywa się największa impreza. Sala Box, to miejsce gdzie muzykę grają głownie początkujący DJ – ie. Zaś sala Spektrum to nawiązanie, dzięki sufitowemu systemowi oświetlenia LED i pulsującego systemu dźwięku, do najlepszych europejskich klubów. A taras wiadomo, to idealne miejsce na złapanie chwili oddechu lub podziwianie wschodzącego nad Ibizą słońca, po całej nocy imprezowania.


Ibiza nigdy nie śpi ...

Na Ibizie znajduje się jeszcze wiele mniejszych klubów i dyskotek, gdzie można bawić się przy rytmach wszelkich rodzajów muzyki i gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawione powyżej lokale są najbardziej znanymi wśród imprezowiczów i najczęściej polecanymi nowo przybyłym turystom. Ibiza jest sercem imprezowym Europy, jeśli nie nawet całego świata zachodu. To wyspa, która nigdy nie zasypia, a kiedy w jednym klubie kończy się impreza to w kolejnym właśnie się ona zaczyna.

Jeśli więc taki sposób na spędzanie wakacji Wam odpowiada to kupujcie bilet na samolot i uzbrojeni w żelazną kondycję ruszajcie na podbój klubów i dyskotek Ibizy. Wielu Brytyjczyków i Niemców potrafi przylecieć na Ibizę tylko na weekendową imprezę, może warto i tak spróbować? Sami oceńcie i bawcie się dobrze w jednym z wielu klubów które macie do wyboru z bardzo długiej listy. W każdy mieście znajdziecie miejsce do zabawy i nocnych szaleństw. Również w trakcie plażowania możecie brać udział w plażowych dyskotekach odbywających się bezpośrednio na piasku lub drewnianych podestach. Zdecydowanie wakacje na Ibizie to wręcz synonim wakacji na imprezie. Powodzenia!